facebook Pandemi Sürecinde Sosyal Medya Yönetim Araçlarından Beklentiler Arttı

Pandemi Sürecinde Sosyal Medya Yönetim Araçlarından Beklentiler Arttı

Korona virüs salgını ile çoğu işletme ve çalışanlar işlerinden oldu. Sürecin

Fixerkit Blog

Serhat    YILDIRIM
Serhat YILDIRIM
07 January 2021 Thursday Hour : 17:53

Pandemi Sürecinde Sosyal Medya Yönetim Araçlarından Beklentiler Arttı

Korona virüs salgını ile çoğu işletme ve çalışanlar işlerinden oldu. Sürecin ilk zamanlarında kısa zamanlı olacağını düşünerek umudumuzu kaybetmesek de, ilerleyen zamanlarda virüsün mutasyonu, ikinci dalga, üçüncü dalga diyerek iyice işleri azalan insanlar veya işini kaybedenler iyice umutsuzluğa kapıldı. Çoğu insan artık yeni yaşamın ve düzenin oluşma başladığını düşünüyor.

İşini kaybedenler içerisinde umutsuzluğa kapılan insanlar da var, bir an önce toparlanıp yeni düzene uygun işlere girişenlerde. Aynı şekilde işletmeler içinde umutsuz olanlarda var, işletmesini yeni düzene göre şekillendirende.

Bu süreçte akla en çok gelen fikir, işleri sosyal medyaya yaymak, yada yeni bir işe girişmek için sosyal medyayı kullanmak. En mantıklı seçenekte bu gibi görünüyor. Sosyal medyanın gücü, potansiyel müşteriler ile kolay etkileşim vs. gibi her zaman olan faydalarının yanında sosyal medya sayesinde corona virüsden dolayı oluşan pandemi sürecinde mesafe kuralını da uygulamış oluyoruz.

Pandemide sosyal medyaya nasıl yöneliyoruz ve neler bekliyoruz bunları tek tek açıklayarak devam edelim.

Sosyal Medya İle Para Kazanma İsteği

İnternetin ve sosyal medyanın gücü zaten fazlası ile artmış durumdaydı. Özellikle küçük işletmeler sosyal medyayı kullanmaya başlamıştı ama etkili kullanmayı henüz büyük bir çoğunluk keşfedememişti. Çoğu işletme yüz yüze etkileşim sayesinde satış yapabiliyordu. Pandemi sürecinde yüz yüze etkileşim neredeyse ortadan kalkınca herkes müşteriler ile etkileşim kurabilmek için mecburen sosyal medyaya yöneldi. İşsiz kalan insanlarda aynı şekilde mevcut yeteneklerini veya ürünleri insanlara duyurabilmek için sosyal medyayı kullanmak zorunda kaldı.

Sosyal Medya Yönetimi Siteleri Akla Gelmeye Başlıyor

İşletmemizi sosyal medyaya taşıdık veya sosyal medyadan ürün/hizmetlerimizi satmaya karar verdik. İlk zamanlarda hevesli şekilde yapılan işler rutin haline gelince can sıkıcı olmaya başlıyor. Hem sıkıcı olmaya başladığı için hem de zamandan kazanmak için, sosyal medya hesapları sahipleri bazı şeyleri otomatik yapabilecek araçlar aramaya başlıyor. “Otomatik sosyal medya paylaşımı”, “instagram gönderi planlama” gibi kelimeleri Google’da aramaya başlıyoruz artık.

Alternatif Çok Ama Hangi Sosyal Medya Yönetimi Sitesi Daha Kullanışlı

Sosyal medyada günlük rutinlerimizi otomatik yapılması için bir çok site karşımıza çıkıyor. Bunların içinden hangisini seçmemiz gerek. En büyük sorunda burada karşımıza çıkıyor, neredeyse her sitenin sloganında ki ortak kelimeler sorunu belli ediyor aslında;

“Social media management, try it free.”

Türkçe Sosyal Medya Yönetimi

“Social media management, try it free.” sloganlı siteler bulabiliyoruz güzel ama “Sosyal Medya Yönetimi, Ücretsiz Dene” sloganlı site bulsak daha yararlı ve etkili olabilir. Türkçe dil destekli sosyal medya yönetim sitelerinde sosyal medya terimlerini daha rahat anlayabilir ve kullanabiliriz. En önemlisi de ana dilin Türkçe olması demek ücretinde TL ile olması demek. Yani uygun fiyata sosyal medya yönetimi hizmeti satın alabiliriz. Böylece sosyal medya yönetimi masraflarını azaltabiliriz.

Fixerkit İle Türkçe Sosyal Medya Yönetimi

Fixerkit sosyal medya yönetiminin pandemi sürecinde kullanıcılarına kazandırdığı en büyük yararlar, sistemin tamamen yerli yazılım sosyal medya yönetimi projesi olmasından dolayı, hem kolay anlaşılabilir, hem de ekonomik olması.

Sosyal Medya Yönetiminde Fixerkit İle Yapabilecekleriniz

  • Tüm sosyal medya hesaplarınıza toplu olarak içerik gönderebilir, silebilir ve düzenleyebilirsiniz.
  • Zamandan tasarruf edebilir ve sosyal medya hesaplarınızda daha fazla aktif olabilirsiniz.
  • Sosyal medya hesaplarınızda toplu otomatik paylaşım yapabilirsiniz.
  • Web sitenizden sosyal medya hesaplarınıza otomatik içerik gönderebilirsiniz.
  • Otomatik Instagram Story paylaşımı yapabilirsiniz.
  • Seçtiğiniz tarih ve saatte otomatik instagram gönderi silme işlemi yapabilirsiniz.

Ücretsiz Sosyal Medya Yönetimi Deneme Fırsatı

Telefon numaranızı veya mail adresinizi onaylayarak Fixerkit Sosyal Medya Yönetimi Başlangıç Paketini 1 hafta ücretsiz deneyerek sistem hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Pandemi Sürecinde Sosyal Medya Yönetim Araçlarından Beklentiler Arttı

Korona virüs salgını ile çoğu işletme ve çalışanlar işlerinden oldu. Sürecin ilk zamanlarında kısa zamanlı olacağını düşünerek umudumuzu kaybetmesek de, ilerleyen zamanlarda virüsün mutasyonu, ikinci dalga, üçüncü dalga diyerek iyice işleri azalan insanlar veya işini kaybedenler iyice umutsuzluğa kapıldı. Çoğu insan artık yeni yaşamın ve düzenin oluşma başladığını düşünüyor.İşini kaybedenler içeri...

Yeni Bir Terim Geliyor “Sosyal Medya Uyumlu Web Sitesi”

Sosyal medya günümüzde satış, destek ve müşteri ilişkileri gibi firmaların m&uum...