facebook Fixerkit’te Yeni Bir Özellik; Sosyal Medya Yer Bildirimi

Fixerkit’te Yeni Bir Özellik; Sosyal Medya Yer Bildirimi

Sosyal medya mecralarının kullanıcılara sunduğu bir özellik olan yer bildirimi sayesinde kullan

Fixerkit Blog

Serhat    YILDIRIM
Serhat YILDIRIM
25 September 2020 Friday Hour : 11:10

Fixerkit’te Yeni Bir Özellik; Sosyal Medya Yer Bildirimi

Fixerkit’te Yeni Bir Özellik; Sosyal Medya Yer Bildirimi

Sosyal medya mecralarının kullanıcılara sunduğu bir özellik olan yer bildirimi sayesinde kullanıcılar paylaşım yaparken, paylaşımı yaptıkları lokasyonu takipçileri ile paylaşabiliyor. Marka sahipleri de sosyal medya yer bildirimi özelliğini kullanarak takipçilerine veya potansiyel müşterilerine konumu hakkında bilgi vermek için bu özelliği kullanıyor. Yer bildirimi özelliğinin en popüler olduğu platformlar ve nedenlerinden bahsedelim.

 

Facebook Yer Bildirimi

Marka tanıtımı için en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi Facebook. İşletmeler Facebook hesaplarından ürün ve hizmetlerini paylaşırken yer bildirimi kullanarak müşteri ve potansiyel müşterilere konumları hakkında bilgi verebiliyorlar. Facebook'un kendisinin de konum ekleme özelliği bulunuyor, yani marka profiline bakan kullanıcılar profilde de işletmenin yerini görebilirken, Facebook yer bildirimi özelliği ile paylaşımlarda da paylaşımın yapıldığı lokasyonu görebiliyorlar.

 

Instagram Yer Bildirimi

Bütün yaş gruplarında kullanıcılara erişebileceğiniz en popüler sosyal medya platformu Instagram'dır. Profilde yer bildirimi alanı bulunmaması Instagram kullanıcılarının alışveriş yaparken biraz daha çekimser olmasına neden olabiliyor. Instagram yer bildirimi özelliği sayesinde markalar paylaşım yaparken lokasyon bilgisini de paylaşımlarına ekleyebiliyor. Böylece takipçilerin alışveriş yaparken çekimser davranışlarını ortadan kaldırarak daha fazla güven verebiliyor.

Marka hesabınızdan Instagram yer ekleme ve Facebook yer ekleme özelliği sayesinde potansiyel müşterilerinizin markanıza daha fazla güven duymasını sağlayabilirsiniz.

 

Fixerkit Sosyal Medya Yer Bildirimi

Yeni güncellemeler ile kullanıcılar artık Fixerkit'ten paylaşım yaparken seçtikleri lokasyonları paylaşımlarına ekleyerek sosyal medya yer bildirimi yapabilecek. Facebook yer bildirimi ve Instagram yer bildirimi özellikleri sayesinde tek panel üzerinden yönettiğiniz sosyal medya hesaplarına artık konum ekleyebilirsiniz. Sosyal medya yer bildirimi uygulamaları arasında kullanabileceğiniz Fixerkit, basit admin panelinin yanı sıra yeni özellikleri Facebook yer bildirimi ve Instagram yer bildirimi ile artık daha da kullanışlı.

 

Fixerkit İle Otomatik Yer Bildirimi

Fixerkit sosyal medya otomatik paylaşım için kullandığınız Feed özelliğinde de yaptığımız yeni güncelleme ile artık Feed bağlantısı eklerken seçeceğiniz konumu Fixerkit paylaşımlarınıza ekliyor. Otomatik sosyal medya paylaşımı yapılan Feed bağlantıları ile artık otomatik sosyal medya paylaşımı yaparken otomatik yer bildirimi de yapabilceksiniz.

 

#EvdeKal Çağrısına Fixerkit Ekibi Olarak Bizde Destek Oluyoruz

Dünyada etkisini hızla arttıran ve ülkemizde de görülmeye başlanan yeni tip koro...

Fixerkit’ten 14 Şubat Sevgililer Günü'ne Özel %40 İndirim

Daha önce de özel günlerde benzer kampanyalar ile kullanıcılarımıza sunduğumuz promos...