facebook Yeni Bir Terim Geliyor “Sosyal Medya Uyumlu Web Sitesi”

Yeni Bir Terim Geliyor “Sosyal Medya Uyumlu Web Sitesi”

Sosyal medya günümüzde satış, destek ve müşteri ilişkileri gibi firmaların m&uum

Fixerkit Blog

Serhat    YILDIRIM
Serhat YILDIRIM
17 September 2020 Thursday Hour : 21:12

Yeni Bir Terim Geliyor “Sosyal Medya Uyumlu Web Sitesi”

Yeni Bir Terim Geliyor “Sosyal Medya Uyumlu Web Sitesi”

Sosyal medya günümüzde satış, destek ve müşteri ilişkileri gibi firmaların müşterileri ile etkileşim alanlarının en başında gelmeye başladı. Gazete, radyo, televizyon gibi etkileşim araçlarının yerini tamamen alan sosyal medya satış konusunda da sıradan web sitelerinin yerine çoğunlukla almaya başladı.

Kullanıcı tarafından bakılınca sosyal medya firma ile birebir etkileşime geçebildiği için daha güvenilir bir alışveriş aracı gibi görünüyor. Ancak gösterişte firma tanıtımı için büyük bir etken. O yüzden de alışverişten önce çoğu müşteri “Ya internet sitelerine de bir bakayım!” diye düşünüyor. Güzel bir internet sitesi ile karşılaşan kullanıcı “Bu marka iyiymiş ya, internet sitesine de baya uğraşmış, bunlar bu işi güvenli yapıyor” diye düşünüyor.

Yani her ne kadar sosyal medya çok önemli olsa da web sitesi ile sosyal medya birbirini tamamlıyor diyebiliriz.

 

Etkili bir sosyal medya ve güzel bir web sitesi yapmakla markanın işi bitmiyor. Esas olay bunları hazırladıktan sonra başlıyor tabi. Herkes sosyal medya oluşturabilir ki zaten sabit bir görünüm var. Örneğin sizinde instagram tasarımınız aynı, rakibinizin de instagram tasarımı aynı. Sadece resimler farklı.

İşte burada bahsettiğimiz esas nokta sosyal medya ve siteyi eş zamanlı olarak güncel tutabilmekte. Bu işin bu kadar zor olmasının sebebi, geri döndürülemez tek yatırım olan; zaman!

Sürekli olarak güncel kalmak sadece paylaşım yapmak değildir. Aynı zamanda hem sitenizden hem de sosyal medyadan gelen geri dönüşlere karşılık vermeniz gerek. Zamandan kazanmak açısından web sitesinde de sosyal medyada da aynı anda paylaşım yapmak harika olmaz mıydı?

Otomatik Sosyal Medya Paylaşımı İle Zamandan Kazanın

Fixerkit sosyal medya otomatik paylaşım için kullanıcılara büyük bir fırsat. Otomatik sosyal medya paylaşımı için yapmanız oldukça basit, sadece 3 adım;

  1. Fixerkit’e üye olun
  2. Sosyal medya hesaplarınızı Fixerkit hesabınıza tanımlayın
  3. Web sitenizin RSS/FEED bağlantısını Fixerkit hesabınıza tanımlayın

Web Sitesinden Sosyal Medyaya Paylaşım Gönderme

Otomatik sosyal medya paylaşımı ile Fixerkit girmiş olduğunuz RSS/FEED bağlantılarını düzenli olarak kontrol ederek web sitenize eklemiş olduğunuz yeni içerikleri sosyal medya hesaplarınızda otomatik olarak paylaşır.

Zamandan kazanç sağlamanız için gerekli olan ilk şey RSS/FEED bağlantısı olan bir web sitenizin olması. Sosyal medya ve web sitesi ilerleyen zamanlarda daha fazla birbiri ile entegre şekilde kullanılmaya devam ettikçe bahsettiğimiz “Sosyal Medya Uyumlu Web Sitesi” terimini daha çok duyabiliriz.

 

Pandemi Sürecinde Sosyal Medya Yönetim Araçlarından Beklentiler Arttı

Korona virüs salgını ile çoğu işletme ve çalışanlar işlerinden oldu. Sürecin ilk zamanlarında kısa zamanlı olacağını düşünerek umudumuzu kaybetmesek de, ilerleyen zamanlarda virüsün mutasyonu, ikinci dalga, üçüncü dalga diyerek iyice işleri azalan insanlar veya işini kaybedenler iyice umutsuzluğa kapıldı. Çoğu insan artık yeni yaşamın ve düzenin oluşma başladığını düşünüyor.İşini kaybedenler içeri...

SEO Uzmanınızı Fixerkit İle Takip Edin

Web sitesi olan herkes sıralama takibinde üst sıralarda görünmek için SEO yapt...