facebook Kaliteli ücretsiz backlink alma

Kaliteli ücretsiz backlink alma

Konu başlığına okuduğunuzda “clickbait” gibi gelebilir. Herkesin aradığı ancak ulaşamadı

Fixerkit Blog

Serhat    YILDIRIM
Serhat YILDIRIM
23 June 2020 Teusday Hour : 14:55

Kaliteli ücretsiz backlink alma

Kaliteli ücretsiz backlink alma

Konu başlığına okuduğunuzda “clickbait” gibi gelebilir. Herkesin aradığı ancak ulaşamadığı yada ulaştığında başkaları tarafından keşfedilmiş ve birçok backlink alınmış kaynaklara denk geliyorsunuz. Bu yazıda ücretsiz blog sitelerinden sürekli olarak nasıl backlink alabileceğinizden bahsedeceğim. İşin özü kendi paravan blog sitelerinizi oluşturmaktan geçiyor. Paravan bloglarının yararlarından bahsetmeye gerek duymuyorum bile. Paravan blog yönetiminde en büyük sorun fazla zaman harcamanız gerektiğidir. Bu yazıda zaman harcamadan bunu nasıl başarabileceğinizi anlatacağım.

 

Backlink alırken önemli olan hususlardan birisi link verdiğiniz siteyle ilgili bilgi olması gerekiyor yada verdiğiniz linkteki içerik ile sizin verdiğiniz içeriğin benzer olması gerekiyor. Eğer backlink verilen site linki ile link veren sayfanın içeriği uyuşmazsa o linkin pek bir değeri kalmıyor. Bu size yarardan çok zarar sağlar. Hem sitenize sürekli link alıp hem de benzer içeriğe sahip site veya sayfa bulmak zordur. Bu yüzden sitenize link almanın en güzel yollarından birisi kendi paravan bloglarınızı oluşturmak.

Paravan bloglar oluşturmak, bu bloglara içerik girmek ve bunun gibi işlemler gerçekten yorucudur ve ekstra iş gücü gerektirir. Ancak hem paravan bloglarınızın yönetimi hem de her yazınızda sitenize veya sayfanıza backlink almak Fixerkit’in blog yönetimi sistemi ile oldukça basit. Blogspot, wordpress, livejournal, tumblr gibi blog sayfalarınızı Fixerkit’e bağlayın ve kendi sitenizin rss/feed adresini tanıtın, işlem bu kadar. Fixerkit belirli aralıklarla rss adresinizi tarayıp yeni eklediğiniz içeriğinizi seçtiğiniz sayfalarda backlink vererek paylaşacaktır.

Şu ana kadar anlattıklarım oldukça basit ve tüm işlemleri sıfırdan yapsanız bile maksimum 10 dakikanızı alır ancak işlemler bu kadar basit olduğu için insanların hemen şu soru geliyor: “Neden sadece birkaç tane blog sayfasından backlink alıyorum ki?”. Bu şekilde düşünüp paravan blog sayfasını abartıyorlar ve faydadan çok zarara uğruyorlar. Haklısınız sistem gayet basit ve neden daha fazlası olmasın diye düşünüyor insan. Bu durumu şu şekilde düşünmeniz lazım; her markanın paravan blogları olabilir kendi sitelerinin tanıtımlarını yapabilir ancak aynı marka 10 tane blogspot, 5 tane wordpress sayfası açıp aynı içerikleri burada paylaşmaz. Bu şekilde yaparsanız elinize geçecek olan şey kopya içerik yayınlayan ve blog backlink çıkışı yapan blog sayfaları olur.  Bu sisteminde size hiçbir faydası dokunmaz.

Kaliteli ücretsiz backlink almanın yöntemi kendi değerli blog sayfalarınızı oluşturmaktan geçer.

Bu kısma kadar her şeyi yaptığınızı düşünerek bir fikir daha vereceğim ve bu fikir ile hem kendi paravan bloglarınızı yönetmiş hem de paravan bloglarınıza ait sosyal medya hesaplarınızı yönetmiş olacaksınız.

Açtığınız her paravan blog sayfasının kendine ait rss adresi bulunmakta. Bu paravan bloglarınıza ait sosyal medya hesabı açıp yine Fixerkit’in sosyal meyda yönetimi özelliği ile bu sosyal medya hesaplarınızda otomatik paylaşım yaptırabilirsiniz. Bu şekilde hem kendinize ait paravan bloglarınız olur hem de kendinize özel link piramidi oluşturmuş olursunuz.

Link piramidi ve paravan bloglar sayesinde yayınlamış olduğunuz her yazıya kaliteleri linkler sağlamış olursunuz.

 

Kaliteli ücretsiz backlink alma

Konu başlığına okuduğunuzda “clickbait” gibi gelebilir. Herkesin aradığı ancak ulaşamadı...

Sosyal Medya Üzerinden Satış Yapmak

Günümüzde bir çok marka ya kendi siteleri üzerinde ya da satış sitelerine...