facebook Sosyal Medya Üzerinden Satış Yapmak

Sosyal Medya Üzerinden Satış Yapmak

Günümüzde bir çok marka ya kendi siteleri üzerinde ya da satış sitelerine

Fixerkit Blog

Serhat    YILDIRIM
Serhat YILDIRIM
07 March 2020 Saturday Hour : 09:57

Sosyal Medya Üzerinden Satış Yapmak

Sosyal Medya Üzerinden Satış Yapmak

Günümüzde bir çok marka ya kendi siteleri üzerinde ya da satış sitelerine üye olarak ürünlerini satmaya çalışıyor. Ancak çok büyük olmayan markalarda yani aynı üründen 100 adet gibi satış yapabilecek ürün kapasitesi olmayan veya satıştan elde ettiği kar çok yüksek olmayan işletmelerde bu şekilde ürün satışından gelir elde etmek çok zor. Çünkü satışın yapıldığı siteye ödenen komisyon, kayıt ücreti, kargo ücreti gibi ekstra masraflar ortaya çıkıyor.

Ekstra Ücret Ödemeden Satış Yapılabilecek Platformlar; Sosyal Medyalar

Bu durum da işletmeler ekstra yayın, kayıt vs ücretleri ödemediği için sosyal medya üzerinden ürünlerini satmaya çalışıyor. Sosyal medyanın da ücretsiz sağladığı bu imkanı büyük küçük fark etmeden bütün işletmeler kullandığı için rekabet ortamı çok fazla. Sosyal medyanın kendi imkanlarını kullanarak bütün rakipleriniz ile rekabete girmek fazla zaman harcamanızı gerektiriyor. Çünkü sizin kullandığınız imkanlar herkese sunuluyor, bu yüzden rekabette fark yaratabileceğiniz tek konu zamanınızı sosyal medya hesaplarınıza ayırmak olacak.

 

Sosyal Medyadan Ürün Satmak İçin Yol Haritası

Sosyal medyada ürünlerinizi satmak için izleyeceğiniz temel yol; ürünün görselini, ürün hakkında yazınızı, ürünle alakalı etiketleri gönderi olarak hazırlamak, bütün sosyal medya hesaplarında tek tek bunları paylaşmak. Daha sonrası hazırladığınız paylaşımdan yapılacak satış ve takip geri dönüşlerine kalıyor.

Sosyal Medya Üzerinden Satış Yapmaya Tek Engel; Zaman

Bütün bunlar ilk bakışta çok kolay işler gibi görünüyor ancak elinizde bir çok ürün olduğunu, birden fazla sosyal medya hesabınız olduğunu ve sürekli ürünleri güncel tutmak için paylaşım yapmaya ihtiyacınız olduğunu göz önüne alırsak zamanınızın çoğunu sosyal medyaya ayırmanız gerekecek. Ancak hepimiz çalışan insanlarınız ve sosyal medyada geçirecek bu kadar çok zamanımız maalesef yok.

Zaman Engelini Avantaja Dönüştürün

Fixerkit sosyal medya yönetim aracı ile başkaları için engel sayılan zamanı siz avantaja çevirebilirsiniz. Üye olduktan sonra sosyal medya hesaplarınızı sisteme ekliyorsunuz, paylaşımı hazırlayıp tek seferde bütün sosyal medya hesaplarınıza Fixerkit sayesinde tek seferde gönderebiliyorsunuz. Fixerkit ile sosyal medya üzerinden satış yapmak bu kadar kolay.

Çok basit bir mantıkla düşünürsek rakibinizin ve sizin 5’er sosyal medya hesabı olduğunu varsayalım. Rakibiniz hazırladığı bir gönderiyi 5 sosyal medya hesabının her birinde 1. hesabına giriş yapacak, gönderiyi paylaşacak, çıkış yapacak, sonra tekrar 2. hesabı için bu işlemleri yapacak, sonra 3 sonra 4 ve sonra 5. Siz ise hazırladığınız gönderini sosyal medya yönetim aracınız Fixerkit’e gireceksiniz, paylaş butonuna bastığınız anda 5 hesabınızda otomatik olarak sistem bu gönderiyi paylaşacak. Yani rakibiniz 5 paylaşım yapana kadar aynı sürede siz 5 kat daha fazla 25 paylaşım yapabilirsiniz.

 

Blog Sayfalarının Markanıza Katkıları

Kısaca Blog Nedir ?Kısaca blog; insanların paylaşmak istedikleri yazıları ve resimleri yayınladığı b...

Blog Yönetimi Neden Önemli?

Markanızın internet ortamında popüler ve aktif olması için güncel ve düzenli b...